2012 m. kovo 30 d., penktadienis

Kodėl „Kauno dienai“ nepatinka Neo-Lithuania?


Korporacijos Neo-Lithuania Kovo 11-osios šventė.
Šito įrašo nebūtų buvę, jei kovo 10-ąją „Kauno dienos“ redaktoriaus skiltyje vėl nebūtų minima korporacija Neo-Lithuania. Po to įrašo kyla klausimas, kuo šiai žiniasklaidos grupei užkliuvo paprasta studentų organizacija.

„Kauno dienos“ nemeilė korporacijai prasidėjo dar sausį, kai Vladimiro Romanovo kvietimu į Lietuvą Sausio 13-ąją koncertuoti atvyko pasaulinio garso rusų dirigentas Valerijus Gergijevas. Korporacija Neo-Lithuania įvykiui neliko abejinga ir parodė savo pilietiškumą suorganizuodama tylią ir taikią protesto akciją. Buvo garsiai sakoma, kad protestas nėra skirtas pasmerkti ar nukreiptas pries V. Gergijevo asmenį. Tiesiog buvo norima priminti, kad Sausio 13-oji yra gedulo diena, todėl tądien atvirai simpatijas buvusiai sovietinei imperijai reiškiantis asmuo neturėtų koncertuoti Lietuvoje. 

Visgi „Kauno dienai“ protesto akcija pasirodė kaip „provokacija“, o straipsniuose buvo teigiama, kad „provokacija nepavyko“. Toks tonas primena Rusijos žiniasklaidą, kur bet koks pilietinės visuomenės žingsnis prieš režimą yra įvardijamas kaip provokacija. Galbūt „Kauno dienai“ būtų pats metas suvokti, kad jie dirba šalyje esančioje labiau į Vakarus. Kita vertus, čia galima prisiminti ir populiarią frazę: kas pinigus moka, tas ir muziką užsako. „Žalgirio“ arenos savininkas ir „Kauno diena“ yra glaudžiai susiję. Ir tai yra faktas.

Atrodo, kad žiniasklaidos tikslas yra informuoti, t.y. skaitytojams pateikti objektyvią informaciją, tačiau „Kauno diena“ tai suvokia savotiškai ir net drąsiai iškreipia faktus. Pavyzdžiui, viename straipsnyje teigiama, kad protestuotojai bandė prasibrauti į „Žalgirio“ arenos vidų. Tačiau protesto akcijos dalyviai nebandė „prasibrauti“ į „Žalgirio“ areną, kadangi visi ėję į V. Gergijevo koncertą turėjo bilietus. Tuo tarpu straipsnyje pavartotas žodis „prasibrauti“ suponuoja, kad protesto akcijos dalyviai tai bandė padaryti jėga ar neleistinai. Taip pat užkliūna ir teiginys, kad „šio smulkaus incidento niekas nepastebėjo“. Jei protesto akcija būtų buvusi tokia nepastebima, „Kauno dienos“ redaktorius praėjus dviems mėnesiams po akcijos korporacijos tikrai neprisimintų. Bet prisimena. Vadinasi, studentų sąmoningumas neliko toks jau nepastebėtas ir net prabėgus nemažai laiko verčia suinteresuotus asmenis griežti dantimis.

„Kauno dienos“ redaktorius Arūnas Dambrauskas protesto akciją įvardijo kaip „mitingėlį“, o korporantus kaip „priešų ieškotojus“. Toks menkinantis tonas žemina patį laikraštį ir jo redaktorių, bet tai jau kiekvieno sąžinės ir garbės klausimas. Redaktoriui smalsu, kaip Neo-Lithuania šventė kovo 11-ąją. Gerbiamam Arūnui Dambrauskui, kaip spaudos atstovui, rekomenduojame labiau domėtis, kas vyksta Kaune. Neo-Lithuania visada šventė ir švęs valstybines šventes, su „žanro krize“ jaunos ir šviesios galvos nesusiduria. 2012 metų kovo 11-oji nebuvo išimtis. Ir tai žinojo visi, kurie norėjo žinoti. Gaila, kad „Kauno diena“ to nežinojo ar NENORĖJO žinoti. Kitą kartą galėsime Jums asmeniškai atsiųsti kvietimus į mūsų renginius, kad neieškotumėte priešų ten, kur jų nėra.


1 komentarai (-ų):

Anonimiškas rašė...

Kad ir kaip vadinsit tą įvykusią akciją, "protesto akcija", "mitingu" ar pan., ji turi labai aišku politinį atspalvį. Taip galima sulaukti pripažinimo ir pritarimo, bet visuomet atsiranda daug priešų, nesvarbu ar esi teisus, ar ne. Manau studentų organizacija turėtų vengti tokių dalykų. Daugiausia per kur galėtumėt reikštis, tai būtų švietėjiška veikla, skatinti žmones domėtis savo praeitimi, nes jie siaubingai nieko nežino, pasimetę, juos reikia mokyti. Visos akcijos turi būti nukreiptos ne prieš kažą, bet už kažką. Pvz., kad ir "Misija Sibiras" sugalvota nutrūktgalviška idėja nieko nesmerkia, nieko nepeikia už nusikaltimus, todėl nuo norinčių sudalyvauti lūžta jų serveriai. Reabilituokit save kokia nors vieša gražia akcija. Manau turit visus šansus tapti ne tik seniausia, bet ir geriausia Lietuvos studentų organizacija, tik reikia, kaip ir visur, kantrybės, laiko, kūrybos ir spaudimo

Rašyti komentarą

Gaudeamus Igitur! Copyright © 2011 | Template design by O Pregador | Powered by Blogger Templates